احکام اختصاصی بانوان

احکام اختصاصی بانوان

یکی از راه های رسیدن به کمال و قرب الهی رعایت و اجرای احکام الهی می باشد. شرط رسیدن به لقاالله دانستن و اجرای این احکام است.
بعضی از احکام مشترک است بین بانوان و آقایان، اما بعضی دیگر مختص بانوان می‌باشد.
در این دوره سعی شده احکام مبتلا به برای بانوان تدریس شود.
استاد دهقان دارای مدرک سطح سه حوزه هستند و درحال حاضر درحال تحصیل می باشند. ایشان بیست سال سابقه تدریس در بحث احکام دارند و درحال حاضر بعنوان استاد در مدارس علمیه و دانشگاه تدریس دارند و همچنین معاونت فرهنگی مدرسه علمیه اسلام شناسی را به عهده دارند و در همایش ها و سخنرانی های زیادی برای اقشار مختلف شرکت داشتند.
هدف از این دوره آشنایی با احکام مبتلا به مختص بانوان است.
در پایان دوره تعالی پژوه با احکام مستحاضه، حائض و نفسا آشنا می شود. تعالی پژوه احکام مربوط به خمس و زکات بانوان را می شناسد. تعالی پژوه احکام امربه معروف و نهی از منکر را می داند.
در این دوره علاوه بر آشنایی با این احکام سوالاتی که ممکن است برای تعالی پژوه پیش بیاید در آخر هر مبحث پاسخ داده می شود. از جمله سوالاتی مثل: شرایط و مبطلات وضو چیست.؟ به چه کسی مستحاضه، حائض یا نفسا می گویند؟ حد پوشش و حجاب از نظر اسلام چه مقدار است؟ احکام نگاه به نامحرم چیست؟ محارم سببی و نسبی زن شامل چه کسانی می شود؟
محور اصلی ای دوره کتاب احکام ویژه بانوان است؛ که شامل چند فصل از جمله طهارت، نماز وروزه، خمس و زکات، حج، امربه معروف و نهی از منکر، پوشش و حجاب، احکام نگاه، محارم و غیرمحارم می باشد.
این دوره برای دختران ۱۳ سال به بالا که تحصیلاتشان دوره اول متوسطه و بالاتر می باشد، مفید است. گرچه ضرورت این دوره برای طلاب بیشتر از سایرافراد است.

سوالی توسط شرکت کننده ها مطرح نشده است

اطلاعات این دوره

امتیاز این دوره
0 از 0 رای
0 نفر رای دادن
تعداد جلسات 19 جلسه
تعداد دانشجویان 209 نفر
مدت زمان دوره ساعت 07:33:39
زبان این دوره
فارسی
میزان پیشرفت
90%
نوع این دوره
صوتی و تصویری
افزودن به علاقه مندی ها

درباره مدرس

نام مدرس خانم دهقان

استاد دهقان دارای مدرک سطح سه حوزه هستند و درحال حاضر درحال تحصیل می باشند. ایشان بیست سال سابقه تدریس در بحث احکام دارند و درحال حاضر بعنوان استاد در مدارس علمیه و دانشگاه تدریس دارند و همچنین معاونت فرهنگی مدرسه علمیه اسلام شناسی را به عهده دارند و در همایش ها و سخنرانی های زیادی برای اقشار مختلف شرکت داشتند

کلید واژه ها و هشتگ ها

اشتراک در شبکه های اجتماعی

نفرات برتر