هنر مرد بودن

هنر مرد بودن

هنر مرد بودن در تعامل با همسر از مواردی است که کمتر کسی از جامعه مردان به آن توجه می‌کند. باور غلطی در جامعه ما وجود دارد که ترفندهای رفتاری و آموزه های روانشناسی را مختص زنان می‌داند. در چنین باوری مردان به دلیل انعطاف‌پذیری کم و مشغله زیاد از یادگیری و بکارگیری چنین روشهایی ناتوان هستند. در حالی که ذات آدمی فارغ از جنسیت، اصلاح پذیر و قابل تربیت است. چه بسا خواست‌ها و تمایلات درونی و ذاتی انسان به دلیل آموزش‌های غلط جامعه سرکوب شده باشند. هنر مرد بودن در تعامل با همسر یکی از همین موارد است.

خداوند زن و مرد را مایه رحمت و مودت برای یکدیگر خلق کرده است. بنابراین توانایی سازگاری و همزیستی را در وجود هر دو به ودیعه نهاده است. شاید بخش عمده این ارتباط بر پایه ظرافت و لطافت زنانه شکل گیرد و قوام یابد اما این رابطه بدون حضور قدرتمند و حمایتگر مرد به تکامل نمی‌رسد. هنر ایجاد ارتباط موفق با همسر بدون شناخت دقیق نیازهای او امکان پذیر نیست. آموزش اصول ارتباط صحیح و ترفندهای تقویت روابط زناشویی به آقایان همان چیزی است که ما در دوره هنر مرد بودن در تعامل با همسر در مجموعه همسران خوب مدنظر داریم.

ما در این مجموعه باور داریم که همسران خوب هر دو اولویت نقش خود به عنوان همسر را بر دیگر نقش ها اعم پدر، مادر، پسر و دختر بودن باور دارند؛ هر دو برای تقویت ارتباط زناشویی و تحکیم بنیان خانواده خود تلاش می‌کنند و هر دو تشکیل خانواده و تربیت فرزندانی سالم شاد و پویا را وظیفه خود می‌دانند. لذا هر تلاشی که سبب تقویت و بهبود روابط خانوادگی شود را ارج می نهند. استاد محسن پوراحمد خمینی، مشاور خانواده و استاد دانشگاه در این دوره نکاتی کاربردی برگرفته از تعالیم اسلامی را به مردان می‌آموزند تا بتوانند نقش خود را به عنوان همسر به بهترین وجه ممکن ایفا کنند.

در زندگی مشترک برای مرد بودن باید مهارت آموخت …

محتوای این مجموعه 6 جلسه ای عبارتست از:

هر آنچه یک آقا در تعامل با همسر محترم باید بداند.

شیوه‌های جلب اعتماد همسر در زندگی مشترک چیست؟

ویژگی‌ها و نیازهای یک خانم از شوهرش کدام است؟

اولویت‌های یک خانم در زندگی مشترک چیست؟

و …

اطلاعات

محسن پوراحمد خمینی

محسن پوراحمد خمینی

مشاور و کارشناس خانواده
۵۳ : ۱۸ : ۵
ساعت
۱۰۷
دانشجو
۶
جلسه
( نفر۳ )
میزان پیشرفت دوره:
۱۰۰%
اشتراک گذاری:
کلید واژه:
سبک_زندگی

نفرات برتر

...علیرضا خر
( ۳۳ ۶ )
avatar
...امیرحسین
( ۲۰ ۰ )
زهرا خواجه
( ۱۷ ۰ )
...علی قلی ز
( ۱۶ ۰ )
مجتبی نقوی
( ۱۶ ۰ )

هنر مرد بودن در تعامل با همسر

۲۹ : ۳۶

هنر مرد بودن در تعامل با همسر

۴۴ : ۴۷

هنر مرد بودن در تعامل با همسر

۲ : ۱ : ۱

هنر مرد بودن در تعامل با همسر

۶ : ۳۷

هنر مرد بودن در تعامل با همسر

۲۱ : ۵۵

هنر مرد بودن در تعامل با همسر

۱۱ : ۲۱ : ۱

دوره های مرتبط