یهودشناسی

یهودشناسی

یهودشناسی (به‌عنوان مهم‌ترین شاخهٔ دشمن‌شناسی) بدون شناخت اعقاید، احکام، آداب و رسوم یهودیان ممکن نیست و قطعاً شناخت ناقصی خواهد بود.

در جست‌وجوی بلندترین، پرسابقه‌ترین و ریشه‌دارترین اختلاف حادث شده میان دو قوم که دامنهٔ تأثیرات آن هزاره‌ها را درنوردیده و به عصر ما رسیده است، به دو قوم مشهور «بنی‌اسماعیل» و «بنی‌اسرائیل»، از فرزندان حضرت ابراهیم خلیل الرّحمان (ع) می‌رسیم؛ واقعه‌ای که در شکل‌گیری وجوه بسیاری از مناسبات فرهنگی و تمدّنی انسان معاصر در عصر حاضر مؤثّر افتاده و در بنای تاریخ آینده نیز نقش‌آفرین خواهد بود.

سرفصل‌های گفتمان :

بنی‌اسماعیل

بنی‌اسرائیل

آخرالزمان

مخاطبین دوره

تمامی افرادی که قصد ارتقای سواد سیاسی و دشمن شناسی خود را داند.

درباره استاد:

اسماعیل شفیعی سروستانی (متولد ۱۳۳۷ در شیراز)، نویسنده، روزنامه‌نگار ،سخنران و مهدویت‌پژوه ایرانی‌ست. پژوهش‌های او در حوزه غرب‌شناسی، ادبیات فارسی، مطالعات فرهنگی، مطالعات مهدویت و آخرالزّمان‌شناسی است. از او تاکنون بیش از ۸۰۰ مقاله و ۵۳ عنوان کتاب مستقل و بیش از یکصد رساله در حوزه‌های مختلف منتشر شده‌است.

اوبه مدت هفت سال به عنوان عضو هیئت علمی دردانشگاه تدریس نمود. شفیعی سروستانی از سال ۱۳۷۰ به گروه بزرگ مطبوعاتی «مؤسسه کیهان» پیوست و به عنوان «نویسنده ارشد» این مؤسسه و پس از آن «دبیر سرویس فرهنگ و معارف» به فعالیت پرداخت. اوّلین سلسله مقالات شفیعی سروستانی که با عنوان «کودک ناقص‌الخلقه روشنفکری به راه افتاده‌است»، منتشر شد. بجز کیهان آثار وی در بسیاری از روزنامه‌ها (رسالت، جمهوری، همشهری و...)، ماهنامه‌ها وسایت‌ها منتشر شده‌است.

وی هم‌چنین در برنامه‌های رادیویی وتلویزیونی از جمله برنامه تاجمعه ظهور و عطرعاشقی حاضر و به اظهار نظر می‌پرداخت.

وی در سال ۱۳۷۴ موسسه‌ای مطبوعاتی، تحقیقاتی، انتشاراتی و اطلاع رسانی به نام موعود را تأسیس کرد. از جمله آثار او می‌توان دائرةالمعارف موعود آخرالزمان و قبیله لعنت را نام برد.

اطلاعات

اسماعیل شفیعی سروستانی

اسماعیل شفیعی سروستانی

استاد اسماعیل شفیعی سروستانی
۶ : ۲۸ : ۴
ساعت
۱,۷۲۶
دانشجو
۵
جلسه
( نفر۰ )
میزان پیشرفت دوره:
۱۰۰%
اشتراک گذاری:
کلید واژه:
تاریخ

نفرات برتر

...Samira_ab
( ۱۳ ۰ )
avatar
عبدالمهدی
( ۱۰ ۰ )
کرمپور
( ۹ ۰ )
...ناشناس می
( ۹ ۰ )
وحید زنگی
( ۹ ۰ )

جلسه اول

۳۷ : ۴۸

جلسه دوم

۵۸ : ۵۲

جلسه سوم

۲۱ : ۴۹

جلسه چهارم

۰ : ۵۲

جلسه پنجم (جلسه پایانی)

۱۰ : ۵ : ۱

دوره های مرتبط